Rwa kulszowa - jak wykorzystać swoje mięśnie w leczeniu

Nerw kulszowy jest najdłuższym nerwem w naszym ciele. Nerw biegnie od dolnej lędźwiowej części pleców przechodząc w dół do nogi. Każdy nacisk wewnętrzny na ten nerw skutkuje bólem od delikatnego ledwo wyczuwalnego po ostre przypadki objawiające się niezwykle dokuczliwym bólem. Zawsze kiedy mówimy o rwie kulszowej rodzi się pytanie, jak zapobiec wystąpieniu objawów tej choroby?

Ogólny stan zdrowia fizycznego danej osoby ma tutaj ogromne znaczenie. Właściwa dieta, a przede wszystkim aktywny tryb życia w którym dbamy o zachowanie właściwej postawy pozwoli wam zapomnieć o tego typu przypadkach.

Mówimy tutaj o odpowiedniej postawie podczas chodzenia, spania, a zwłaszcza siedzenia. Kiedy stoisz, umieść stopy równolegle do ramion. Jeśli przez dłuższy czas będziecie w postawie stojącej, warto robić sobie małe przerwy i usiąść na chwilę. Kiedy śpicie, połóżcie się na plecach pamiętając o właściwym wsparciu dla szyi.

Zapytacie pewnie jaką rolę odgrywają tutaj mięśnie?

Jako, że znaczna część populacji nie wykorzystuje wszystkich mięśni równomiernie, na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę osoby praworęczne, jest bardzo prawdopodobne, że ta osoba będzie miała bardziej rozwinięte mięśnie znajdujące się po prawej stronie, w porównaniu z tymi do lewej strony. Może to prowadzić do zachwiania równowagi mięśni. Osoby uprawiające sport ćwiczą koncentrując się na całym ciele zachowując równowagę. Dla tych, którzy nie lubią aktywności sportowej sytuacja może się pogorszyć z wiekiem. W miarę upływu czasu, prowadzić może to do szeregu małych problemów, w tym przyczyną bólu rwy kulszowej.

Równowaga i koordynacja mięśniowa to wspaniała bezinwazyjna metoda w leczeniu wszelkiego rodzaju przypadkach rwy kulszowej. Mięśnie, które do tej pory były słabsze poprzez wykonywanie regularnych ćwiczeń, pozwolą wam przywrócić odpowiednią równowagę, a mięśnie, które znajdują się we właściwym położeniu mają wpływ na zmniejszenie nacisku na nerw eliminując tym samym ból kulszowy.

Share this:

O AUTORZE

Na odzień staramy się wspierać swych pacjentów fachową wiedzą i poradą w rozwiązywaniu trudnych i skomplikowanych przypadków związanych z dolegliwościami kręgosłupa. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w Świecie medycyny do niesienia skutecznej pomocy w codziennej rehabilitacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz