Autoterapia - leczenie bólu kręgosłupa metodą McKenziego


Metoda McKenziego, którą pokrótce opiszemy zajmuje się leczeniem bólu kręgosłupa, którego źródło pochodzi z codziennego mechanicznego przeciążenia kręgosłupa. Jak już większość z was wie, przeciążenia te powstają najczęściej przez przyjmowanie niewłaściwych pozycji i objawiają się w postaci bólów krzyża, dyskopatii, rwy kulszowej i innych chorób łączonych z pojęciem choroby przeciążeniowej kręgosłupa. Metoda McKenziego wyróżnia się na tle innych tym, że oprócz uśmierzenia bólu lokalizuje przyczyny i likwiduje ból kręgosłupa przeciwdziałając jednocześnie nawrotom dolegliwości. Podstawą jej leczenia jest autoterapia, w której nie używa się lekarstw ani skomplikowanej aparatury, przez co polecana jest przez Centrum Rehabilitacji i Medycyny Naturalnej w Mysłowicach. Samodzielność pacjenta w radzeniu sobie z dolegliwościami stanowi istotę metody McKenziego, a to zdecydowanie przemawia do wielu osób, które pragną aktywnie uczestniczyć w samoleczeniu.

Diagnoza

Aby zapewnić wysoką skuteczność profilaktyki czy objawów, które już wystąpiły najważniejsza jest diagnoza, która decyduje o tym, jakie konkretne ćwiczenia będą najlepsze by w pierwszym okresie usunąć źródło bólu i zapobiec nawrotu dolegliwości. Drugim równie ważnym czynnikiem są reguły prawidłowego funkcjonowania, na co dzień, bowiem tylko eliminacja złych nawyków pozwoli wam osiągnąć najlepsze rezultaty w trakcie terapii jak i w codziennej profilaktyce.

Leczenie

Leczenie wg McKenziego to leczenie przyczynowe (ukierunkowane na usunięcie przyczyny bólu kręgosłupa), a to gwarantuje wysoką skuteczność i przede wszystkim bezpieczeństwo pacjenta. W trakcie terapii dobrane zostają dla was odpowiednie ćwiczenia. Po sprawdzeniu ich skuteczności posłużą one do codziennej profilaktyki lub jako pierwsza pomoc w przypadku nawrotu dolegliwości. Jednych z podstawowych ćwiczeń McKenziego są przeprosty w różnych płaszczyznach (stojąc lub leżąc) zalecane są one przy bólach krzyża lub jako ćwiczenie profilaktyczne rano i wieczorem.

Share this:

O AUTORZE

Na odzień staramy się wspierać swych pacjentów fachową wiedzą i poradą w rozwiązywaniu trudnych i skomplikowanych przypadków związanych z dolegliwościami kręgosłupa. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w Świecie medycyny do niesienia skutecznej pomocy w codziennej rehabilitacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz