Pilates: Leczenie skoliozy

Póki co na skoliozę nie ma lekarstwa, ale niektóre ćwiczenia w tym Pilates, jak wykazano pomaga wzmocnić mięśnie pleców oraz poprawić stan wszystkich powiązanych z tą chorobą objawów. Pilates przede wszystkim skupia się na wzmocnieniu mięśni brzucha i pleców. Dla kogoś z objawami skoliozy, ćwiczenia powinno się rozpocząć stopniowo, zwiększając poziom trudności tak by nie wywoływać bólu pleców. Przed ewentualnymi zajęciami grupowymi z trenerem Pilates wskazane jest, aby zaznajomić instruktora o stanie waszego zdrowia i poziomu zaawansowania skoliozy.

Badania dotyczące poszczególnych pacjentów dotkniętych skoliozą wykazały, że sam Pilates, bądź w połączeniu z innymi ćwiczeniami, poprawia elastyczność i mobilność kręgosłupa, wzmacniając i stabilizując mięśnie wokół stawów, zmniejszając tym samym ból pleców. Chociaż Pilates może pomóc w ogólnym stanie zdrowia, pamiętać należy, że nie wyleczy was całkowicie ze skoliozy, jednak zapewni dobrą kondycję i z pewnością pomoże w odzyskaniu sprawności po leczeniu. Wiele przypadków udowodniło, że mimo wszystko dzięki ciężkiej pracy, systematycznymi i właściwymi ćwiczeniami, można wyprostować swój kręgosłup.

Share this:

O AUTORZE

Na odzień staramy się wspierać swych pacjentów fachową wiedzą i poradą w rozwiązywaniu trudnych i skomplikowanych przypadków związanych z dolegliwościami kręgosłupa. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w Świecie medycyny do niesienia skutecznej pomocy w codziennej rehabilitacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz