Vertetrac w terapii lędźwiowego odcinka kręgosłupa


Vertetrac jest urządzeniem opatentowanym w 1991 roku przez Ludwika Stadholza. Służy przede wszystkim do leczenia chorób związanych z dyskopatią lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Równocześnie jest skuteczną metodą w leczenie objawów rwy kulszowej. Ponadto pomaga w przypadkach zmian patologicznych odcinka lędźwiowego spowodowanych niewłaściwym ustawieniem powierzchni stawów międzykręgowych, a także zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa. 

Urządzenie to umożliwia wykonanie trakcji symetrycznej bądź asymetrycznej kręgosłupa lędźwiowego w płaszczyznach wertykalnej, horyzontalnej lub pomiędzy dwie osie dwukrotne prostopadłe do osi głównej (płaszczyzna diagonalna), co w przypadku przepukliny jądra miażdżystego skutecznie odciąża uciśnięte więzadła i korzenia nerwów.

Trakcję symetryczną wykorzystujemy w przypadku dolegliwości bólowych usytuowanych centralnie, asymetryczną w przypadku promieniowania bólu do kończyny dolnej. Sam zabieg trwa blisko 30 minut i polega na powolnym spacerze po bieżni z założonym aparatem Vertetrac. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Pacjenci z trwałymi bólami kręgosłupa już podczas pierwszego zabiegu odczuwają dużą ulgę i przyjemny komfort poruszania się spowodowany odciążeniem uciśniętych dysków międzykręgowych.

Wskazania do leczenia aparatem Vertetrac:


o Dyskopatia odcinka lędźwiowego
o Wypuklina
o Zwyrodnienie kręgów
o Rwa kulszowa
o Urazy sportowe
o Skolioza

Skuteczność trakcji kręgosłupa aparatem Vertetrac jest skuteczna, a po zakończeniu terapii niwelują ból naprawdę na długi czas. Najlepsze rezultaty odnotowano u osób z prawidłową wartością BMI (wskaźnikiem masy ciała). To właśnie w tej grupie osób ból kręgosłupa ustąpił najszybciej. Nieco słabsze wyniki pod tym względem odnotowano w grupie osób otyłych, jednakże poprawa testów klinicznych była najbardziej widoczna właśnie w grupie osób z nadwagą. 

Terapia systemem Vertetrac wymaga przynajmniej 5-ciu, a najlepiej 10 sesji terapeutycznych, co sumarycznie po wszystkich zabiegach przynosi pełny komfort i trwałą ulgę od bólów kręgosłupa. W przypadkach zaawansowanych schorzeń kręgosłupa liczba zabiegów zwiększana jest od 12. do 15.

Share this:

O AUTORZE

Na odzień staramy się wspierać swych pacjentów fachową wiedzą i poradą w rozwiązywaniu trudnych i skomplikowanych przypadków związanych z dolegliwościami kręgosłupa. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w Świecie medycyny do niesienia skutecznej pomocy w codziennej rehabilitacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz