Magnetoterapia - naturalne metody regeneracji organizmu

W dziale medycyny mającej zastosowanie w fizjoterapii, czyli medycyny fizykalnej od lat towarzyszył postęp techniczny, dzięki któremu dziś możemy skutecznie wykorzystywać wolnozmienne pola magnetyczne w rehabilitacji i profilaktyce związanej z rehabilitacją i terapią. Wspomniane pola magnetyczne to nic innego jak znana większości z was magnetoterapia bądź magnetostymulacja.

Magnetoterapia polega na odpowiednim dawkowaniu bodźców zewnętrznych (zmiennych pól magnetycznych) powodujących mobilizację procesów odpornościowych i regeneracyjnych. Przebiegi pól magnetycznych mają kształt sinusoidalny, trójkątny, prostokątny lub półsinusoidalne, półtrójkątne i półprostokątne.  Pola magnetyczne mają częstotliwość mniejszą od 100 Hz o indukcji magnetycznej rzędu od 0,1 do 20 mT.   Gwoli informacji pole magnetyczne Ziemi jest 2-3 razy większe.  Zmienne pole magnetyczne stymuluje i pozwala uruchomić mechanizmy
przywracające im naturalną równowagę, powodując ustąpienie licznych dolegliwości związanych między innymi z zaburzeniami krążenia po zmiany zwyrodnieniowe stawów. 

Jak wiadomo wzrost aktywności komórek wspomaga naturalną zdolność organizmu do regeneracji. W zależności od ilości absorbowanej energii promieniowanie elektromagnetycznego może po Jawić się efekt bioelektryczny powodujący normalizację błony komórkowej, biochemiczny polegający na zwiększeniu aktywności enzymatycznej oraz bioenergetyczny stymulującym odżywianie i wzrost komórek. Dodatkowo znacznie przyspieszane są procesy tworzenia zrostu kostnego oraz wspomaganie w działaniu przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Warto zaznaczyć, że terapia polem magnetycznym może być także alternatywą dla stosowania leków, zwłaszcza dla środków przeciwbólowych i niesterydowych leków przeciwzapalnych. 

Wskazania do leczenia pod adresem Centrum Rehabilitacyjnego: http://www.centrumreh.pl/magnetoterapia

Share this:

O AUTORZE

Na odzień staramy się wspierać swych pacjentów fachową wiedzą i poradą w rozwiązywaniu trudnych i skomplikowanych przypadków związanych z dolegliwościami kręgosłupa. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w Świecie medycyny do niesienia skutecznej pomocy w codziennej rehabilitacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz