Foundation training


Foundation Training (FT) to specjalny program opracowany przez amerykańskiego chiropraktyka Erica Goodmana prezentującego innowacyjne podejście do ćwiczeń mających na celu pozbycie się dolegliwości kręgosłupa. Zasada tego programu polega na wzmocnieniu i rozciąganiu grup mięśniowych odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa.

Rzeczywistość jest taka, że większość z nas czy wykonuje zawód związany z pracą biurową, czy nie i tak większość czasu spędza, siedząc przy biurku, pochylając się nad klawiaturą komputera, laptopa. Godzinami pochylamy głowy nad smartfonami, a do tego zazwyczaj wszędzie jeździmy samochodem nawet w najbardziej błahych sprawach, na sport nie ma już ani czasu, ani ochoty. W ten sposób nawarstwiają się problemy, związane z poprawnym funkcjonowaniem kręgosłupa ograniczając jego działanie i osłabiając naszą siłę.

Jeżeli lekarz medycyny konwencjonalnej powiedział wam, że wasz przypadek wymaga operacji, nie oznacza to, ze jesteście na nią skazani, warto znaleźć przyczynę degeneracji swojego kręgosłupa i odtworzyć prawidłowe wzorce ruchowe. Niemal na pewno u większości z was nieprawidłowe poruszanie się z siedzącym trybem życia powoduje niewłaściwe obciążenia kręgosłupa, przyczyna jest prosta-mięśnie łańcucha tylnego takie jak prostowniki grzbietu, mięśnie pośladkowe czy tylne mięśnie ud nie są wystarczająco używane. Warto w tym miejscu zacytować E.Goodmana i przypomnieć, że samo pójście do lekarza w celu pozbycia się bólu pleców może pogorszyć sprawę dlaczego? Ponieważ operacje chirurgiczne i środki przeciwbólowe nie usuną przyczyny bólu kręgosłupa.

Cytyjąc:

- Naprawdę nie mamy pojęcia, jak leczyć takie dolegliwości, a to dlatego, że ich nie da się wyleczyć-mówi Eric. - Je trzeba zmienić.

Bez budowy solidnych struktur mięśniowych efekty jakiejkolwiek terapii i zabiegów chirurgicznych pozostaną nietrwałe. Foundation training przywróci elastyczność, siłę i wytrzymałość taśm mięśniowych natomiast aktywacja mięśni łańcucha tylnego przywróci prawidłową postawę.

Zdaniem Róży Zacharzewskiej z Centrum Rehabilitacji i Medycyny Naturalnej w Mysłowicach przez stosowanie treningu FT blisko 90% pacjentów ćwiczących regularnie i prawidłowo zupełnie zniwelowało przyczynę ich dolegliwości, a w wielu przypadkach obyło się bez kłopotliwej operacji. Ćwiczenia te nie wymagają żadnego sprzętu, a 15 min codziennego treningu sprawdzi się u osób o dowolnym poziomie sprawności fizycznej.

Jak szybko pacjent odczuję poprawę? W zdecydowanej większości poprawa odczuwalna jest błyskawicznie, ponieważ uczymy mięśnie robić to, do czego zostały stworzone. Aktywując mięśnie łańcucha tylnego, a w następnej kolejności wzmacnianie ich przynosi nieprzerwane korzyści w postaci życia wolnego od bólu kręgosłupa.

Share this:

O AUTORZE

Na odzień staramy się wspierać swych pacjentów fachową wiedzą i poradą w rozwiązywaniu trudnych i skomplikowanych przypadków związanych z dolegliwościami kręgosłupa. Wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia w Świecie medycyny do niesienia skutecznej pomocy w codziennej rehabilitacji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz